Tajomstvo úspechu kaviarne Nech sa páči

Reklama

Oprávnená kritika košických služieb. Gastronómia, zákaznícky servis, prístup ku klientom. Blog o všetkom kvalitnom.

piatok 16. septembra 2011

Tajomstvo úspechu kaviarne Nech sa páči

Pozrite sa na nasledovný obrázok. Žiadne "stokilové tabule" s logom Zlatého Bažantu. Namiesto toho štýlové tabule a perfektný stolík s prezentáciou limonád. Doslova Vás to ťahá dnu do podniku! Pokračujete ďalej smerom k Hiltonu? Po ľavici Vás neminie stolček s koláčikmi a pečivom. Ak neodoláte ani v tomto momente, ste nesmierne silná osobnosť!

Nech sa páči - letná záhrada

Domáce limonády. Príprava limonád je absolútne jednoduchá záležitosť. Stačí zdravý úsudok, pár minút rozmýšľania a limonádu dokážeme zabaliť do perfektného obalu. "Okoreniť" ju exotickou ingredienciou (napr. chilli papričkou), naliať do zaujímavého pohára, dať jej príbeh. A hľa. Zrazu ste ochotní dať 1,70 € za 0,3 litra limonády. Nech sa páči sa odlišuje, dáva svojim produktom príbeh a nádherný obal.

Nech sa páči - limetková limonáda

Nech sa páči - limetková limonáda

Kvalitný servis, zaujímavé produkty a obal predáva. Mám rád Nech sa páči - a nie som jediní. Toto sú dôvody, prečo je v Nech sa páči "vždy" plno.

5 komentárov:

  1. máš pravdu, vždy keď idem okolo, rád sa tam zastavím...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pekny den zelam, kedy sa mozeme tesit na dalsiu recenziu restauracie? Tie limonady uz trochu nudia :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Mňa v Nech sa páči vždy doteraz sklamalo Espresso. Priemerná chuť, za pomaly najvyššiu cenu v Košiciach a čo ma najviac mrzí je ten dávkovač cukru na stole. Za tú cenu by sa patrilo dať zákazníkovi normálny balený cukor, nie zvlhnutý v dávkovači. Inak limonády a dokonca aj raňajky tam majú dobré, len na kávu by som tam už nešiel, minimálne na obyčajné presso nie. Ale raz, možno 5 rokov dozadu som tam pil ľadovú kávu v takom brandy pohári s ľadom a to bolo super, len neviem, či to ešte robia :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...