Ako sa odlíšiť a zarobiť – citrónovou limonádou

Reklama

Oprávnená kritika košických služieb. Gastronómia, zákaznícky servis, prístup ku klientom. Blog o všetkom kvalitnom.

streda 7. septembra 2011

Ako sa odlíšiť a zarobiť – citrónovou limonádou

Majitelia pohostinstiev, reštaurácií, či kaviarní sa donekonečna sťažujú. Vyhovárajú sa na krízu, horúčavy, prázdniny a neviem čo všetko. Neuvedomujú si však, že chyba je na ich strane. Rigídna ponuka (nielen) jedál a nápojov v Košiciach hovorí za všetko.


Každý druhý podnik predáva pizzu, či „ten najlepší“ kurací steak. Všade si môžete kúpiť fantu, colu, sprite a minerálku. Pred majoritnou väčšinou podnikov vidíme nezaujímavé a ničím výnimočné tabule s emblémom najväčších pivovarov. Číta ich vôbec niekto? To sú majitelia podnikov takí hlúpi, že sa nemajú záujem odlíšiť?

Predstavte si, že pred podnikom máme zaujímavú a vtipnú tabuľu (samozrejme bez loga zlatého bažantu alebo iného priemerného piva), ktorá nám oznamuje, že si môžeme zakúpiť domácu citrónovú limonádu - ako stvorenú do tropického dňa. Potrebujeme mať vysokú školu, aby sme vymysleli takéto niečo? Potrebujeme mať niekoľko rokov skúseností v gastronómií, aby sme prišli s takouto jednoduchou myšlienkou? Nie! Stačí nám zdravý rozum a motivácia niečo dosiahnuť! Obávam sa, že košickým „gastropodnikateľom“ takéto niečo chýba.

Limonáda

6 citrónov v Bille stojí 0,60 €. Na povedzme liter a pol limonády potrebujeme dva citróny a 100g cukru. Koľko to zatiaľ činí v nákladoch? 40 centov za liter a pol domácej limonády? Verte, že budem mať lepší pocit z poctivej domácej limonády (povedzme litrový džbán za 1,50 €) ako z dvoch decilitrov fanty. A dobrý vedúci s rozumnou stratégiou na tom podľa mojej mienky môže zarobiť viac ako na predaji fľaškových nezmyslov.

Chcete vedieť, čo je najťažšie na citrónovej limonáde? Nastrúhať kôru a vyšťaviť citróny. Inak je to úplne jednoduchá záležitosť. Zobuďte sa a začnite sa odlišovať! Tropické horko je už asi fuč, tak to prosím s limonádami skúste aspoň o rok...

Ak neviete urobiť citrónovú limonádu, prečítajte si môj článok – Ako na citrónovú limonádu?

2 komentáre:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...