Inteligentný človek a Internetové diskusie

Reklama

Oprávnená kritika košických služieb. Gastronómia, zákaznícky servis, prístup ku klientom. Blog o všetkom kvalitnom.

sobota 2. apríla 2011

Inteligentný človek a Internetové diskusie

"Slovenský internet" je plný neodbornosti a osočovania. Poznáte to... Napíšete kvalitný článok, poprípade diskusný príspevok, v ktorom jasne a zreteľne pomenujete veci správnymi slovami. Vždy sa však nájde človek, ktorý bude bez reálneho základu tvrdiť, že ste idiot a že 1 + 1 = 3. Internetové diskusie sú plné "kvalifikovaných odborníkov". Vyjadrujú sa k problematike o ktorej nemajú ani šajnu. Nerozumiem tomu. Ako si vôbec niekto dovolí zapojiť sa do diskusie bez toho, aby vedel základné veci o konkrétnej problematike?

Internet otvára anonymným nevzdelancom neskutočný priestor, v ktorom sa môžu plne sebarealizovať. Krčmové reči sú prenášané na web. Živým dôkazom tohto tvrdenia sú diskusie na populárnych webových portáloch. Kritizujete pravicu? Ste automaticky Ficovolič. Kritizujete Smer? Ste automaticky vygumovaný modrák. Dovolíte si napísať iný názor ako predchádzajúci diskutujúci? Očakávajte zmes štipľavých nadávok (písaných väčšinou s gramatickými chybami), v ktorej sa okrem iného dozviete aké vysoké máte IQ, aký máte príjem a koho pochopiteľne volíte. Nemoderované internetové diskusie sú miestom, kde sa koncentrujú nevzdelanci a neproduktívni ľudia, ktorí nemajú nič iné na práci. Svoj neúspech a komplexy z denného života si riešia prostredníctvom anonymných internetových diskusií. Iný názor takého človeka rozčuľuje a poburuje. Nevzdelanec nerozumie, že iba konfrontáciou myšlienok a názorov sa môžeme posunúť niekam ďalej.

V nemoderovaných diskusiách sú inteligentní ľudia v menšine. Bežný diskutujúci nie je zvyknutý na tvrdú kritiku inteligentného človeka a preto pri čítaní trefného článku (napríklad na tomto blogu) pociťuje pocity nenávisti a bezmocnosti. Následne si tieto pocity vykompenzuje nezmyselným komentárom. Ak píšete blog pre rozumných a náročných ľudí, tak viete, že moderovanie komentárov je nevyhnutnosť. 

4 komentáre:

 1. aj blogeri sú na tom podobne,často píšu bez znalosti problematiky,vecných a logických argumentov,články na objednavku,prípadne založené na vlastnom subjektívnom zaujme.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tých je však spravidla omnoho menej ako "diskutujúcej chamrade". To, či človek bude čítať nejaký blog, je iba na ňom. V prípade nemoderovanej internetovej diskusie si diskutujúcich (a obsah ich diskusných príspevkov) vybrať nemôžete.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Článok je pekný, ale zaujímalo by ma čo to má spoločné so službami v Košiciach, v resp. recenziami na určite podniky.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Občas si človek musí vyhodiť z kopýtka a napísať aj o niečom inom :)

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...