Rozdiel medzi inteligentým a priemerným

Reklama

Oprávnená kritika košických služieb. Gastronómia, zákaznícky servis, prístup ku klientom. Blog o všetkom kvalitnom.

utorok 22. marca 2011

Rozdiel medzi inteligentým a priemerným

Čas je najvzácnejšia vec, ktorú máme k dispozícii. Snažíme sa nemíňať ho na nezmyselné a najmä neproduktívne záležitosti. Priplácame si za prednostné vybavenie u lekára, dohadujeme si termín v kaderníckom salóne. Na dlhé vzdialenosti cestujeme lietadlom, poprípade kvalitným a najmä rýchlym vlakom. Inteligentný človek si narozdiel od toho priemerného uvedomuje hodnotu času. 

Priemerný človek nepotrebuje vysvetlenie, že cestovanie do supermarketu vzdialeného 15 minút od bydliska kvôli nákupu akciových mandariniek za 0,89 € je nezmysel. Nechápe, že nákupom mandariniek (drahších o 0,40 €) v supermarkete stojacom bezprostredne pri bydlisku nestratí nič, ale naopak získa. "Výborná akcia" pre priemerného človeka pôsobí ako droga a ignoruje "nepriame náklady", ktoré v rámci nákupu akciových mandariniek vznikajú. Radšej zaplatí 0,80 € za polhodinovú cestu v hromadnej doprave. Nakupovaním mandariniek a vystávaním v rade stratí ďaľších 10 minút.


Priemerný človek kvôli ušetreným 40 centom zaplatí za dopravu centov 80 a  minie 40 minút svojho času

Bilancia: - 0,40 €, - 40 min.

Počas štyridsiatich minút si môžete pozrieť epizódu geniálneho sitcomu Frasier so svojou rodinou, zabehať si a urobiť niečo pre svoje zdravie, prečítať si pár strán obľúbenej literatúry, poprípade vzdelávať sa a robiť všetko preto, aby ste nemuseli žiť od výplaty k výplate.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...