Polovojenská slovenská polícia - hanba so širokými kompetenciami

Reklama

Oprávnená kritika košických služieb. Gastronómia, zákaznícky servis, prístup ku klientom. Blog o všetkom kvalitnom.

štvrtok 24. marca 2011

Polovojenská slovenská polícia - hanba so širokými kompetenciami

Štátna polícia je pre našu republiku neuveriteľnou hanbou. Pred zahraničím našu krajinu zosmiešňuje a zanecháva zlý dojem. Buďme úprimní - dobrý dojem zo Slovenska poznačeného nekvalitnými službami, nesmiernou byrokraciou a rozsiahlou korupciou zahraničný návštevník ani nemôže mať.

Zahraničný návštevník nerozumie z akého dôvodu sa v meste vyskytujú vojaci ozbrojení útočnými puškami. Cítim sa naozaj trápne, keď musím vysvetľovať, že v tejto krajine skutočne nie je žiaden puč. V civilizovaných krajinách policajti nenosia maskáče, ktoré sú určené na maskovanie v teréne. Tam sa nepotrebujú hrať na vojakov ako v škôlke. Na Slovensku sa však hrať na vojakov musíme. Preto okrem pridelených maskáčov dostaneme útočnú pušku vzor 58, ktorá pri prípadnej prestrelke na sídlisku zabije viac nevinných ľudí ako vyčíňanie toho chlapíka v Devínskej - vrátane policajta, ktorý z nej vystrelil. Vyzbrojiť bežné policajné hliadky útočnou puškou môže iba absolútny diletant.

Slovenská polícia bude navždy v zlom stave, kým ju budú riadiť ľudia, ktorí sa otvorene vysmievajú nastaveným normám. Pre policajného prezidenta predsa platia iné pravidlá. Polícia bude navždy v zlom stave, pokiaľ v nej budú pracovať prevažne sociopati a jedinci, ktorí do služby vstúpili iba kvôli tomu, aby si mohli beztrestne zakopať do cigánov.Sme zhrození, keď započujeme myšlienku o posilnení kompetencií SIS, ale na druhej strane sme slepí a nevidíme neuveriteľné kompetencie polície, ktoré vo svete nemajú obdobu. Štátna polícia (už len pojem štátna polícia je nezmyslom, pretože názov polícia pochádza z gréckeho slova polis - mesto) udržuje vnútorný poriadok, vydáva pasy, vyšetruje, odpočúva telefóny, kontroluje dopravnú situáciu, prideľuje vodičské preukazy. Nemali by rovno sami odsúdiť podozrivého? Nemali by rovno nahradiť Slovenskú poštu?

Bolo by vhodné zamyslieť sa, či tých kompetencií nemá nezmyselná štátna polícia nejako priveľa. Nedávne udalosti nám ukázali, že nezvládajú základné veci. Akým právom majú policajti takú širokú agendu?


Slovenská polícia pôsobí ako polovojenská zložka. Ukradnuté a zdeformované vojenské hodnosti, ktorými sa policajti hrdo pýšia dávajú za pravdu tomuto výroku.

Je na čase zamyslieť sa, či je s políciou všetko v poriadku.

3 komentáre:

 1. Amen bratu, suhlasim, neviem ci iba ja, ale vacsinou mam s nimi nie velmi dobre skusenosti, skôr mi pripadaju, ako nejaka slachta, ktora pozera na beznich ludi z hora a len cakaju na prilezitost kedy si do niekoho kopnut, uplne im unika princip tejto verejnej sluzby, ze su plateni ludmi, aby sluzili ludom, ale kto to ma tym pakom vsetpovat do hlavy? To je ako keby som si z vlastneho vrecka platil sikanu...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Som policajt a musim plne suhlasit. Ale ludia nevedia ze policia u nas funguje od komunistov ako polovojenska zlozka - co je chyba uz v samom zaklade. Policia by mala byt pracovny a nie sluzobny pomer - tak ako je to v anglicku - a nemusel by nikto chodit v maskacoch a traposit so samopalmi, Napokon ani kratke gulove zbrane nemaju policajti v celej Britanii, iba specialne jednotky, v Londyne a na letiskach a pod.
  Pokym bude autista na cele policajneho zboru brat pomaly 5000eur mesacne + kazde 3mesiace cca 11000eur, tak to takto aj pojde dalej, ludom tlct do hlavy ze robi zmeny k dobremu a v skutocnosti sa buri na tom, ze mu policajti kym pracoval v Slovnafte, zobrali vodicak za jazdu pod vplyvom alkoholu - konkretne moj spoluziak to bol azhodou okolnosti z pol.skoly v Devinskej. Tento clovek prisiel rozbit kriminalku a Lipsic by uz mal na krk zobrat svoju zodpovednost za tohoto cloveka, v opacnom pripade budu musiet zakratko odstupit obaja. Mal zrusit cely ciarkovy system a on ho este posilnuje, teda odbijat ludi od okienka ak je pachatel neznamy-akoze skutok sa nestal...na grcanie a este jeden clovek tam robi velke zlo, cez ktoreho to vsetko ide a je ruka ruka s autistom a tym je Litva, stary policajny komunista - aj kym tam bude a ma v kolektivnej zmluve zakotvene tie pravmoci, tak sa od komunistickeho vedenia a stylu policie v SR nikdy ani neoddialime, nieto este zbavime..

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Som veľmi rád, že máme v polícii ľudí ako Vy, ktorí si uvedomujú tieto reálne problémy. Pevne verím, že na pracovisku nie ste "osamotená ryba v mori" a že mnohí kolegovia vnímajú veci rovnako.

  To, čo predvádzajú ľudia zodpovední za vnútro a políciu je naozaj smiešne. Sme bombardovaní nezmyslami z tlačoviek a nevidíme, že tu niečo fakt smrdí... Nevedel som, že prezident PZ berie 5000 € mesačne prakticky za nič. To je nehoráznosť.

  Ľudia nevedia, že slovenský systém fungovania polície je úplne zlý. Dúfam, že takéto články a komentáre ľudí "z fachu" otvoria Slovákom oči...

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...